Ekonomi

Kırşehir Ceza İnfaz Kurumu Yolunda Asfalt Çalışmaları Devam Ediyor

AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, Kırşehir Ceza İnfaz Kurumu ile şehir merkezi arasındaki yolun yarısına sıcak asfalt döşendiğini belirtti.

Ünsal, İl Özel İdaresi gruplarının şehir merkezinden cezaevine giden yolda devam eden asfaltlama çalışmalarını inceledi.

İl Özel İdare Genel Sekreteri İbrahim Avşar, İl Genel Meclis Başkanı Emre Demirci ve gruplardan bilgi alan Ünsal, 22 araç ve 30 çalışanın görev aldığı yol çalışmalarının hız kesmeden devam ettiğini kaydetti.

Toplam 8 kilometre uzunluğunda ve 7 metre genişliğindeki bitümlü sıcak karışım asfalt yolun 4 kilometrelik kısmının tamamlandığını vurgulayan Ünsal, şöyle konuştu:

“Yeni Kırşehir Ceza İnfaz Kurumu yerleşkesinde jandarma tabur ve karargâh ve savunma şirketlerinin yanı sıra 2 binin üzerinde çalışan bulunuyor. Bu kadar değerli bir yatırımın otoyolu Kırşehir Belediyesi’nin sorumluluk alanı içinde olmasına rağmen bu konuda bir çalışma yapmamışlar. İşçilerimizin ve vatandaşlarımızın daha fazla mağduriyet yaşayacağına inanıyoruz.” Bu yatırımın en büyük eksiği olan otoyolu, bunun yaşanmaması için İl Özel İdaresi aracılığıyla tamamlamaya çalışıyoruz. İnsan ve araç yoğunluğunun her geçen gün arttığı Kırşehir Ceza İnfaz Kurumu yolu, 7 metre genişliğinde ve 8 kilometre uzunluğunda bitümlü sıcak karışım asfalt şeklinde inşa ediliyor. Otoyolun yarısı asfaltlanarak tamamlandı. “

haberkalecik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu